Kako poteka meditacija za vse čakre?
Meditacija za vse čakre, nam pomaga pri zavestnem občutenju, regulaciji in odpiranju vseh čaker. Hkrati bomo s to meditacijo oživili kroženje energije po telesu. Uspešna meditacija zahteva popolno sproščenost, posledično pa vzpostavi povezave energije posamezne čakre.
Energijo moramo občutiti in jo skoncentrirati v določeni čakri. Meditacija za čiščenje čaker lahko poteka posamezno za vsako čakro, ali pa za vse čakre naenkrat. Odpiranje čaker je lahko izziv, a če se zberemo, sprostimo in se prepustimo meditaciji, nam bo sčasoma uspelo.
Ali je boljša meditacija za vse čakre ali naj izvajamo meditacijo za vsako čakro posebej?
Odločitev, ali bomo meditirali za vse čakre, ali za vsako posebej, je odvisna od vsakega posameznika. Verjetno je tudi pomembno, koliko izkušenj imamo in kako dobro poznamo svoje telo. Prvih nekaj minut posvetimo samo dihanju in se počasi sproščamo. Dihanje bo počasi postalo ritmično, pogled za zaprtimi vekami naj bo usmerjen navzdol. Ko smo popolnoma sproščeni in umirjeno dihamo, se osredotočimo na prvo čakro, ki jo imenujemo tudi korenska čakra. (1)
Meditacija za prvo ali korensko čakro
Ko se popolnoma sprostimo in dihanje postane ritmično, se osredotočimo na prvo čakro. Korenska čakra se nahaja med anusom in spolnimi organi, pod trtico. Med meditacijo poskušamo zbrati čim več energije na tem mestu, kar moramo tudi občutiti. Dihanje usmerimo na čakro, kot da bi dihali skoznjo. Poskušamo se zavedati moči, odpornosti in preobrazbe, ki nam omogoča stik z zemljo preko korenske čakre.
Ob pravilni meditaciji, bomo začutili, kako v prvi čakri raste moč in toplota. Skozi vsak vzdih in izdih se skozi njo izmenjuje energija. Ko pretok energije dobro občutimo, si poskušamo predstavljati to energijo kot rdečo kroglo močne svetlobe. S svojo zavestjo se preselimo v ta žareči krog, ki postaja vse bolj svetel, hkrati pa čutimo, kako nas privlači zemlja.
Pozornost posvetimo temu. kako vse to občutimo fizično, čustveno in mentalno. Čez nekaj časa vrnemo zavest više v predel ramen in vratu, rdečo kroglo pa mentalno razgradimo in se počasi spet zavemo svojega telesa. Ko se spet zavemo svojega telesa, je meditacija za prvo čakro končana. Pri takšni meditaciji se tudi osebnostno razvijamo in dobimo vpogled v svetove, ki nam drugače niso dostopni. (2)